Biegacze opanowali Varso Tower – 7 i pół minuty z parteru na dach

13 Października, 2022

W pierwszej edycji Wbiegnij na Varso Tower zmierzyło się około 600 amatorów, sportowców ze światowej czołówki oraz zaproszonych gości. Zwycięzca wbiegł po schodach Varso Tower na wysokość 230 metrów w czasie 7 minut i 27 sekund. Organizatorzy zawodów przekazali 40 tys. zł na Polską Akcję Humanitarną.

Zawodnicy mieli do pokonania niemal 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro wieżowca Varso Tower. Najszybszy okazał się faworyt zawodów, mistrz świata w towerruningu, Piotr Łobodziński. Polak triumfował z wynikiem 7 minut i 27 sekund i ustanowił rekord trasy. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Ruszała (7:36), a trzecie miejsce na podium zajął Niemiec, Andreas Fruhmann (7:49). Wśród kobiet zdecydowanie najszybsza okazała się Iwona Wicha, która finiszowała z czasem 9:28, wyraźnie wyprzedzając dwie Austriaczki: Gertrud Blumenschein i Veronikę Sengstbratl.

Istotnym elementem wydarzenia pod honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy było wsparcie osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie. Fundacja HB Reavis przekaże na ten cel łącznie 40 tys. złotych na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

W gronie kilkuset amatorów, na starcie biegu stanęli także zaproszeni goście, a wśród nich: aktorka Karolina Gorczyca, olimpijka i reprezentantka Polski w biegu na 400m ppł Emilia Ankiewicz-Obukowicz oraz architekt Jędrzej Kolesiński z pracowni Foster + Partners, która zaprojektowała wieżowiec Varso Tower. Schody wieżowca pokonało też prawie 100 osób reprezentujących społeczność najemców kompleksu Varso Place i ich gości.

Sponsorami wydarzenia organizowanego przez HB Reavis i Sport Evolution były kancelaria CMS oraz centrum medyczne PZU Zdrowie. W gronie partnerów znaleźli się również Zdrofit, NYX Hotel oraz CIC Warsaw.